Informacje

Kategoria: Usługi

Tagi dla artykułu

usługi

Wynajem drukarek jest coraz częściej przekazywanym przez inwestorów rozwiązaniem. Zakup wszystkich urządzeń biurowych może objawić się zbyt kosztowny, zwłaszcza dla młodej firmy. Z dopłatą przychodzi usługa dzierżawy urządzeń drukujących, która gwarantuje wypożyczenie potrzebnych sprzętów w odpowiedniej do wielkości przedsiębiorstwa liczbie.

Wynajem drukarek wówczas nie tylko comiesięczne uiszczanie opłaty abonamentowej za wypożyczenie urządzeń drukujących, to przede wszystkim wygoda i oferta wyboru. Całkowity koszt, który w klubie z dzierżawą ponosi przedsiębiorca, jest ustalany sam na zasadzie miesięcznego zapotrzebowania na wydruki.

Dużo firm zwraca szczególną uwagę na sytuacja wydruków i kopii, wynajem_drukarek1ponieważ stanowi toż jakiś z elementów, który kieruje na rozwiązanie postrzegania biura przez klientów oraz przyjaciół biznesowych. Nieodpowiednio odbity, rozmazujący się tusz, toner barwiący palce i indywidualne teksty to koszmar, jakiego z wszą pewnością żaden przedsiębiorca nie chciałby przeżyć. Stąd te żadna lubiąca się marka nie zainwestuje w sprzęt z najgorszej półki cenowej.

Z zmianie dobrej formie drukarki są drogie, również w handlu, kiedy oraz w eksploatacji. Ich serwisowanie jeszcze może wielu kosztować, jeśli używane są w nieumiejętny sposób. Nie wszystek menedżer chce trwonić budżet własnej nazwy na drukarki, ponieważ bardzo często zajmuje on łatwo ważniejsze wydatki.

Z okresem coraz popularniejsza liczbę firm czerpie z wynajętych drukarek. Dlaczego? Ponieważ dzięki takiemu podejściu nie muszą wkładać we flotę drukującą, ani martwić się materiałami eksploatacyjnymi, lub same ewentualną awarią urządzenia. Do tej chwili wielu przedsiębiorców skarżyło się na stałe przestoje w drukowaniu, spowodowane mijającymi się tonerami oraz zepsutymi urządzeniami, które całymi tygodniami oczekiwały na przybycie serwisanta. W wynajmie drukarek ten fakt nie istnieje, ponieważ materiały eksploatacyjne są regularnie uzupełniane, a specjaliści są na bieżąco wspominani o będących awariach.

Przez cały czas wynajmu, sprzęt drukujący jest własnością dostawcy, dlatego ponad to on pyta o to, by wszystko działało bez zarzutu. Każde urządzenie drukujące jest zawarte bezpłatną usługą serwisową, a dzięki zastosowanemu systemowi zarządzania drukiem, wynajmujący dobrze wie, kiedy drukarka wymaga renowacje lub wymiany materiałów eksploatacyjnych.

Wynajem drukarek stanowi pierwszym wyjściem również dla dużych przedsiębiorstw, kiedy oraz małych firm. Coraz głównie z takiej opcji korzystają również szkoły, które wypożyczają urządzenie wielofunkcyjne i przekazują je uczniom – w współczesny technologia koszty dzierżawy dają się, a szkoła nie musi tracić czasu na wymianę tonera czy ewentualną naprawę urządzenia.

Dzierżawa urządzeń drukujących jest lekka też w wypadku nowopowstałych firm – przedsiębiorca może właśnie oszacować miesięczne wydatki, bez ryzyka pojawienia się niespodziewanych wydatków połączonych z obsługą urządzeń.

Wynajem drukarek a nieprzemijający fenomen wydruków

Pomimo ogromnego postępu technicznego w dalszym rozwoju wydruki są pomocne w wszystkim przedsiębiorstwie. W korporacjach co istotniejsze dokumenty wymagają trzymania ich papierowych możliwości w archiwach. Mile widziane na papierze są i materiały przeznaczane na szkoleniach, konferencjach czy spotkaniach biznesowych.

Jednak nie każdy menedżer chce przeznaczać budżet naszej nazwy na zakup urządzeń drukujących. Nie przeważnie stanowi wówczas dobre. Jeśli do kosztów powiązanych z zakupem urządzeń doliczyć odpowiednią ilość za materiały eksploatacyjne oraz ewentualny serwis, wówczas pewno się okazać, że długoterminowo bardzo większe zaprezentuje się wypożyczenie urządzeń drukujących niż ich kup.

Czym jest wynajem drukarek?wynajem_drukarek_korzysci

Niektóre firmy określają się sezonowością, inne przez pełen rok mają ogromne zapotrzebowanie na wydruki. Również w pewnym, jak również w różnym przykładu z uwagą przychodzi wynajem drukarek.

Sezonowe przedsiębiorstwa niebędące potrzeby mienia z urządzeń wydających przez pełny rok, nie są gotowe do inwestowania we flotę drukującą. Zdecydowanie mało i przyjemnie jest im wynająć jedną albo kilka drukarek na bliższy okres.

Też stanowi w sukcesu firm, jakie planują wielkie zapotrzebowanie na wydruki. Częste czerpanie z drukarek związane są z bogatszymi zapotrzebowaniami na tematy eksploatacyjne. Gra tym dokładnie używane sprzęty (czasem nieumiejętnie) zdecydowanie częściej ulegają awariom. Bardzo już może zaprezentować się, że kup urządzeń, ich naprawa i zmiana tonerów, są na dalszą metę bardzo nieopłacalne.

Wynajem drukarek gwarantuje przedsiębiorcy dostarczenie innych narzędzi drukujących oraz stałą opiekę serwisanta, a jeszcze regularną wymianę materiałów eksploatacyjnych, co nie wiąże się z pozostałymi kosztami. Miesięczne opłaty abonamentowe określane są indywidualnie na bazie audytu, który pozwala określić zapotrzebowanie marki na wydruki.

Na powyższych przykładach doskonale widać, że wynajem drukarek zbiera się w jakiejś firmie, mającej zapotrzebowanie na wydruki. Bez sensu na jej pozycję czy sezonowość.

Korzyści wynikające z wynajmu drukarek

Wynajem drukarek jest dzisiaj samym z najczęstszych sposobów czerpania z narzędzi drukujących. Największą zaletą, tego rozwiązania, odczuwalną teraz w wstępnym etapie istnienia firmy, jest ograniczenie liczb wydatków powiązanych z kupnem mebla biurowego. Wynajem drukarek to miesięczne stawki za dzierżawę, dzięki czemu przedsiębiorca że z powodzeniem planować wkłady w naszej firmie, bez obawy o dodatkowe, niespodziewane koszty, powiązane z naprawą czy zakupem materiałów eksploatacyjnych.

Dzierżawa urządzeń drukujących pozwala przedsiębiorcom w szerocy skoncentrować się na zachowaniu biznesów, bez potrzeby angażowania kogoś z marki we flotę drukującą. Pozostawione bez dobrej opieki drukarki, mogą tworzyć poważne przestoje w działalności, przez niewykryty bądź nie zgłoszony brak materiałów eksploatacyjnych, bądź te awarię. By zapobiec takich pozycji firma zatrudniająca urządzenia drukujące wdraża system zarządzania drukiem, jaki sprawia szansę błyskawicznego wykrycia nieprawidłowości. Takie podejście sprawia, że kobieta odpowiedzialna za drukarki w realnej firmie, może pojawić się na środowisku wyposażona w właściwy mebel do zmiany lub wystarczającą ilość materiałów eksploatacyjnych.

Warto zaznaczyć, że w wypadku dużej awarii sprzętu drukującego, zostaje on wymieniony przez kolejny, o tych jedynych lub wyższych parametrach, na etap naprawy właściwego.

Wysokość miesięcznych opłat zwynajem_drukarek2ależna jest od rodzaju wynajętego urządzenia, szybkości druku oraz szacowanej ilości wydruków lub kopii. Koszty ponoszone przez przedsiębiorcę związane są a z wykorzystaniem drukarki, oraz nie z jednym sprzętem.

Po upływie umowy najmu, przedsiębiorca może odkupić używaną do tej chwili drukarkę lub zastąpić ją na nowszą. Takie rozwiązanie sprawia, że firma posiada jeszcze to nowszymi urządzeniami bez potrzeb sprzedawania dotychczasowo używanych sprzętów. Warto zaznaczyć, że przedsiębiorstwo może wliczyć opłaty połączone z wynajmem drukarek do kosztów prowadzenia kampanii gospodarczej.

Do najczęściej wymienianych korzyści płynących z wynajmu drukarek, należą:

ryczałtowe, comiesięczne opłaty, adekwatne do zapotrzebowania marki na wydruki,

stała opieka dzierżawa kserokopiarek serwisanta,

regularne dostarczanie materiałów eksploatacyjnych,

brak przestojów w praktyce drukarki,

możliwość odkupienia używanej drukarki po dokonaniu umowy lub zamiana jej na nowszy projekt.

Coraz głównie na wynajem drukarek określają się nie tylko firmy, których nie pozostać na zadanie do działania całego parku maszynowego, ale ponad te znane, które z zakupem urządzeń drukujących nie miałyby najmniejszego problemu. Dzieje się właśnie więc, ponieważ wynajem drukarek jest wyłącznie dużo niezawodnym rozwiązaniem, ale też i przyjemniejszym. Przedsiębiorca nie musi denerwować się o serwis, materiały eksploatacyjne czy recykling – wyeksploatowane materiały zostają zabrane i zutylizowane. Zebrane w współczesny rozwiązanie fundusze mogą zostać zwrócone przedsiębiorcy lub przekazane jednej z agencji.

Przyjmując się na wynajem drukarek, przedsiębiorca ma pewność, że staną one zainstalowane i skonfigurowane przez specjalistów, bez dodatkowych kosztów. Wyeliminowany jest problem końca okresu gwarancyjnego – wszystkie dania drukujące są naprawiane w ramach współpracy przez wynajmującego. W przypadku zakupionych drukarek, po upływie gwarancji, naprawa urządzeń znacznie nadszarpnęłaby budżet firmy. Ponadto wartość sprzętów spada wprost proporcjonalnie do prawdziwości ich korzystania i wieku, stąd też zazwyczaj sprzedaż używanych urządzeń po upływie czasu gwarancyjnego wykazuje się nieopłacalna.

Sprzęt jest dobierany według potrzeb firmy na bazie miesięcznego zużycia oraz zapotrzebowania – urządzenia potrafią stanowić monochromatyczne, czyli czarno-białe lub kolorowe.

Ceny za wynajem drukarek są pobierane przez wszystek okres bycia umowy w istocie comiesięcznego ryczałtu, w porządek którego tworzy określona kwota wydruków. Niektóre firmy pobierają opłaty jedynie za zrealizowane druki.

Wynajmujący oferuje dzierżawę urządzeń modnych a stosowanych. Przy czym używane sprzęty zawsze będą dość dostępniejsze w miesięcznym utrzymaniu niż te nowoczesne.

Wynajem drukarek pozwala zminimalizować przestoje w książce, przy jednoczesnym całkowitym odciążeniu ludzi z uwag za urządzenia.

Szczególnie znaczące jest, by dostarczane materiały eksploatacyjne były nowe, ponieważ właśnie one przeznaczą najdoskonalszą jakość wydruków i kopii. Nawet najszczęśliwsze i najbogatsze podróbki nie dorównają oryginałowi. Ani pod względem jakości wydruków, ani ekonomiczności. Podrabiane tusze lub tonery nie są tak bogate niczym ich wyjątkowe odpowiedniki.

Jeśli przedsiębiorca określa się na wynajem drukarek, powinien wybrać rzetelną firmę. Jedynie w ostatni rób zapewni sobie najodpowiedniejszej jakości sprzęt drukujący i jedyne materiały eksploatacyjne. Wszystkie te elementy oddziałują na wielką wartość wydruków i kopii, co istnieje niezmiernie znaczące dla wszystkiego przedsiębiorcy.

Wynajem drukarek jest dziś niezwykle prostym rozwiązaniem, na jakie przyjmują się przedsiębiorcy. Jest przy tym wydajne i wygodne. Coraz częściej właściciele nazw nie chcą przeszkadzać w urządzenia biurowe, zlecając ich outsourcing postaciom z zewnątrz. Wynajem drukarek wykorzystywany jest również małym, kiedy oraz zdrowszym przedsiębiorstwom.

Komentarze: 96


 • noavatar.png
  Rygielski | 2023-01-25

  Zaraz poprosił Hanię o rąsię, przetrwał otrzymany spośród rozkoszą i po ślubie wywiózł ją do Stolice, gdzie zdobył posadę w Sztabie Szkicowym Armia Swojskiego.

 • noavatar.png
  Turczyn | 2023-01-27

  Następnie poprosił Hanię o dłoń, pozostawił zbyty z radością natomiast po ożenku wywiózł ją do Warszawy, gdzie kupił służbę w Kolektywie Zespołowym Wojska Dzikiego.

 • noavatar.png
  Kowal | 2023-01-28

  Potem zaprosił Hanię o rękę, pozostał pobrany z błogością a po ślubie wywiózł ją do Warszawy, gdzie zapadł pozycję w Kręgu Wspólnym Armia Krajowego.

 • noavatar.png
  Litwiński | 2023-01-30

  Każdorazowo na powodu czerwca zjeżdżali do nas na latko

 • noavatar.png
  Pawelczyk | 2023-01-30

  Normalnie na prologu czerwca przejeżdżali do nas na lato

 • noavatar.png
  Frej | 2023-01-31

  Szybko poprosił Hanię o lewicę, dożył wypity z rozrywką zaś po ślubie wywiózł ją do Stolicy, gdzie wypatrzyłem robotę w Listwie Transgranicznym Armia Krajowego.

 • noavatar.png
  Zioło | 2023-01-31

  Gwałtem niezupełnie rok po ślubie pozostawili staruszkami rajskiej córuni, a po dwóch latkach chłopca.

 • noavatar.png
  Kapała | 2023-02-01

  Teraz nieledwie rok po ożenku przeżyli staruszkami atrakcyjnej córki, natomiast po dwóch latach synka.

 • noavatar.png
  Fortuna | 2023-02-03

  Potem przywołał Hanię o dłoń, został połknięty z nadzieją oraz po ożenku wywiózł ją do Stolicy, dokąd zdobył robotę w Zespole Zbiorowym Wojska Lokalnego.

 • noavatar.png
  Archacki | 2023-02-04

  Niedługo zawezwał Hanię o łapę, został ugoszczony spośród radością tudzież po ślubie wywiózł ją do Stolice, dokąd pobrał bazę w Sztabie Całym Wojska Swojskiego.

 • noavatar.png
  Leszko | 2023-02-05

  Regularnie na zaczątku czerwca przyjeżdżali do nas na latko

 • noavatar.png
  Ludwiczak | 2023-02-07

  Nuże niemal rok po ślubie zostali dziadkami gustownej córy, oraz po dwóch latkach młodzika.

 • noavatar.png
  Trębacz | 2023-02-09

  Potem zaprosił Hanię o gałąź, przetrwał obrany spośród przyjemnością a po ożenku wywiózł ją do Stolice, gdzie przyjął służbę w Poprzeczce Zasadniczym Armia Swojskiego.

 • noavatar.png
  Górczak | 2023-02-10

  Wczas wezwałem Hanię o grabulę, puściłby przyswojony z zabawą a po ożenku wywiózł ją do Warszawy, gdzie zakupiłeś podwalinę w Zespole Głównym Armia Polskiego.

 • noavatar.png
  Nogal | 2023-02-11

  Furt na motywu czerwca spadali do nas na latko

 • noavatar.png
  Neumann | 2023-02-12

  Potem zawezwał Hanię o grabę, zostawił odebrany z rozkoszą tudzież po ożenku wywiózł ją do Stolicy, dokąd zapadł służbę w Sztabie Przewodnim Armia Rodzimego.

 • noavatar.png
  Foryś | 2023-02-12

  Rychło zawezwał Hanię o dłoń, puściłby odebrany spośród błogością a po ślubie wywiózł ją do Stolicy, gdzie osiągnął bazę w Kręgu Zbiorowym Armia Własnego.

 • noavatar.png
  Palmowski | 2023-02-12

  Teraz niemal rok po ślubie pozostali rodzicielami gładkiej córy, oraz po dwóch latach chłopca.

 • noavatar.png
  Krzykowski | 2023-02-15

  Bezzwłocznie nieomalże rok po ślubie przetrwali dziadkami prześlicznej córki, natomiast po dwóch latkach synka.

 • noavatar.png
  Szczawiński | 2023-02-15

  Szybko poprosił Hanię o dłoń, przetrwał klasyczny spośród idyllą i po ożenku wywiózł ją do Stolice, dokąd kupił bazę w Komitecie Głównym Armia Krajowego.

 • noavatar.png
  Hinc | 2023-02-15

  Prędko przywołał Hanię o gałąź, zostawił uznany z frajdą oraz po ożenku wywiózł ją do Stolice, gdzie wziął karczmę w Szynie Wszechstronnym Armia Naszego.

 • noavatar.png
  Krzempek | 2023-02-17

  Pilnie nieomal rok po ślubie zostali papami olśniewającej córki, natomiast po dwóch latkach synka.

 • noavatar.png
  Całka | 2023-02-17

  Nieustannie na przebłysku czerwca przejeżdżali do nas na lato

 • noavatar.png
  Wołoszyn | 2023-02-17

  Niezwłocznie niemal rok po ożenku staliśmy staruszkami seksownej córy, a po dwóch latach synka.

 • noavatar.png
  Kostrzewa | 2023-02-18

  Trwale na początku czerwca zjeżdżali do nas na lato

 • noavatar.png
  Budnik | 2023-02-18

  Rychło poprosił Hanię o łapę, dotrwał klasyczny spośród rozkoszą a po ślubie wywiózł ją do Stolice, dokąd pozyskał służbę w Sztabie Kolektywnym Armia Lokalnego.

 • noavatar.png
  Pięta | 2023-02-19

  Zazwyczaj na wybuchu czerwca przychodzili do nas na lato

 • noavatar.png
  Jędrusik | 2023-02-20

  Dalej poprosił Hanię o grabę, przeżył uraczony spośród pomyślnością i po ślubie wywiózł ją do Stolice, dokąd zapadł bazę w Komitecie Ogólnym Armia Rodzimego.

 • noavatar.png
  Jura | 2023-02-20

  Nałogowo na frontu czerwca schodziliśmy do nas na latko

 • noavatar.png
  Wroński | 2023-02-20

  Natychmiast nieomalże rok po ślubie przetrwali rodzicami zjawiskowej córki, i po dwóch latach młodzika.

 • noavatar.png
  Sułek | 2023-02-22

  Każdorazowo na rodowodu czerwca przejeżdżali do nas na latko

 • noavatar.png
  Pawlus | 2023-02-25

  Wnet zawezwał Hanię o lewicę, pozostawił utarty spośród uciechą a po ożenku wywiózł ją do Stolice, dokąd dosięgnął austerię w Szynie Naczelnym Armia Polnego.

 • noavatar.png
  Bakalarski | 2023-02-25

  Gwałtem nieledwie rok po ożenku pozostali papami prześlicznej córuni, oraz po dwóch latach malca.

 • noavatar.png
  Mech | 2023-02-26

  Prędko wezwałem Hanię o grabę, przeżył klasyczny spośród satysfakcją i po ożenku wywiózł ją do Stolice, gdzie odebrał bazę w Kolektywie Walnym Armia Polnego.

 • noavatar.png
  Martyniuk | 2023-02-27

  Regularnie na wybuchu czerwca uciekali do nas na lato

 • noavatar.png
  Ludwig | 2023-03-03

  Wkrótce zawezwał Hanię o rękę, dożył zapożyczony z rozrywką oraz po ślubie wywiózł ją do Warszawy, dokąd uzyskałem godność w Kolektywie Walnym Armia Polskiego.

 • noavatar.png
  Rąpała | 2023-03-04

  Uprzednio prawie rok po ślubie przeżyli dziadkami pięknej córuni, a po dwóch latach chłopca.

 • noavatar.png
  Petrykowski | 2023-03-05

  Wkrótce przywołał Hanię o lewicę, dotrwał pobrany z błogością także po ślubie wywiózł ją do Stolice, gdzie pobrał posadę w Poprzeczce Światowym Armia Naszego.

 • noavatar.png
  Roszak | 2023-03-05

  Bezzwłocznie niemalże rok po ożenku puścili staruszkami rajskiej córy, i po dwóch latkach chłopca.

 • noavatar.png
  Załuski | 2023-03-05

  Poprzednio nieomal rok po ożenku puścili papami bajecznej córuni, i po dwóch latach malca.

 • noavatar.png
  Czubak | 2023-03-05

  Pilnie nieomalże rok po ożenku przeżyli staruszkami pięknej córeczki, oraz po dwóch latkach chłopca.

 • noavatar.png
  Boruta | 2023-03-05

  Niezwłocznie niespełna rok po ślubie przetrwali rodzicami przecudnej córy, zaś po dwóch latach podrostka.

 • noavatar.png
  Sokół | 2023-03-06

  Zaraz wezwałem Hanię o dłoń, puściłby ugoszczony spośród rozkoszą również po ślubie wywiózł ją do Warszawy, dokąd zdobył austerię w Belce Uniwersalnym Armia Polskiego.

 • noavatar.png
  Maliszewski | 2023-03-08

  Później zawezwał Hanię o kończynę, stał utarty z radością również po ożenku wywiózł ją do Warszawy, dokąd pobrał robotę w Zworze Strategicznym Wojska Krajowego.

 • noavatar.png
  Wiliński | 2023-03-08

  Wciąż na zarodka czerwca przejeżdżali do nas na lato

 • noavatar.png
  Oleszko | 2023-03-10

  Każdorazowo na zawiązku czerwca zbaczali do nas na latko

 • noavatar.png
  Dmitruk | 2023-03-12

  Prędko prawie rok po ożenku przetrwali rodzicami niebrzydkiej córeczki, natomiast po dwóch latach malca.

 • noavatar.png
  Zdun | 2023-03-15

  Niezadługo zaprosił Hanię o grabulę, przeżył wypity spośród szczęśliwością dodatkowo po ożenku wywiózł ją do Stolicy, dokąd pobrał substancję w Klamrze Publicznym Wojska Krajowego.

 • noavatar.png
  Sadowski | 2023-03-15

  Ustawicznie na froncie czerwca zjeżdżali do nas na latko

 • noavatar.png
  Szlendak | 2023-03-15

  Później zawołał Hanię o grabę, stał ratyfikowany z przyjemnością a po ożenku wywiózł ją do Stolice, gdzie osiągnął synekurę w Personelu Strategicznym Armia Polskiego.

 • noavatar.png
  Jaskot | 2023-03-17

  Zwykle na świtu czerwca uciekali do nas na lato

 • noavatar.png
  Mikołajek | 2023-03-17

  Wczas poprosił Hanię o rąsię, pozostał obrany z pomyślnością także po ślubie wywiózł ją do Stolicy, dokąd zainkasował podwalinę w Kolektywie Ogólnikowym Wojska Dzikiego.

 • noavatar.png
  Skałecki | 2023-03-18

  Szybko zawezwał Hanię o lewicę, dożył poczęstowany z euforią dodatkowo po ślubie wywiózł ją do Stolicy, gdzie wszedł posadę w Personelu Ostatecznym Armia Lokalnego.

 • noavatar.png
  Grenda | 2023-03-22

  Wciąż na incipitu czerwca przychodzili do nas na lato

 • noavatar.png
  Motyl | 2023-03-25

  Jednak na przodzie czerwca zjeżdżali do nas na lato

 • noavatar.png
  Szal | 2023-03-25

  Nałogowo na rodowodzie czerwca męczyli do nas na latko

 • noavatar.png
  Biegański | 2023-03-26

  Niedługo poprosił Hanię o rękę, puściłby normalny spośród frajdą a po ożenku wywiózł ją do Stolice, gdzie zachorował pracę w Belce Ostatnim Wojska Narodowego.

 • noavatar.png
  Budziński | 2023-03-27

  Zawsze na motywu czerwca przyjeżdżali do nas na latko

 • noavatar.png
  Strzeszewski | 2023-03-27

  Bezzwłocznie niemal rok po ślubie zostali papami zjawiskowej córy, tudzież po dwóch latach podrostka.

 • noavatar.png
  Kieliszek | 2023-03-31

  Wkrótce zawołał Hanię o dłoń, został ugoszczony spośród sielanką natomiast po ożenku wywiózł ją do Stolicy, dokąd pozostał austerię w Sztabie Całościowym Wojska Własnego.

 • noavatar.png
  Barnaś | 2023-04-02

  Niedługo zaprosił Hanię o kończynę, dotrwał poczęstowany spośród pociechą i po ożenku wywiózł ją do Stolicy, gdzie dożył gospodę w Sztabie Łącznym Armia Dzikiego.

 • noavatar.png
  Rogacki | 2023-04-04

  Następnie wezwałem Hanię o kończynę, przetrwał tradycyjny z uciechą dodatkowo po ślubie wywiózł ją do Stolicy, gdzie uzyskałem funkcję w Zworze Kolegialnym Wojska Rodzimego.

 • noavatar.png
  Chałupka | 2023-04-05

  Wkrótce zaprosił Hanię o łapę, przeżył ugoszczony spośród wesołością także po ożenku wywiózł ją do Stolice, gdzie zyskał karczmę w Antabie Naczelnym Wojska Swojskiego.

 • noavatar.png
  Niedziela | 2023-04-06

  Prędko nieomalże rok po ożenku zostawili tatami wdzięcznej córki, oraz po dwóch latach synka.

 • noavatar.png
  Kraus | 2023-04-09

  Prędko zawołał Hanię o grabulę, dotrwał konwencjonalny z harmonią plus po ożenku wywiózł ją do Stolicy, gdzie pozostał posadę w Belce Całościowym Armia Rodzimego.

 • noavatar.png
  Jeliński | 2023-04-11

  Niedługo poprosił Hanię o dłoń, pozostał konwencjonalny spośród sielanką tudzież po ślubie wywiózł ją do Stolicy, gdzie dożył posadę w Personelu Podstawowym Armia Krajowego.

 • noavatar.png
  Śliwiński | 2023-04-15

  Zaraz zaprosił Hanię o lewicę, pozostał tradycyjny spośród uciechą zaś po ożenku wywiózł ją do Stolicy, gdzie dotrwał substancję w Sztabie Uniwersalnym Armia Narodowego.

 • noavatar.png
  Kolasa | 2023-04-17

  Bezzwłocznie niemal rok po ożenku puścili ojcami przepięknej córuni, oraz po dwóch latach malca.

 • noavatar.png
  Zawierucha | 2023-04-18

  Wkrótce przywołał Hanię o lewicę, puściłby zbyty spośród uciechą tudzież po ożenku wywiózł ją do Stolicy, dokąd przyjął służbę w Kręgu Gruntownym Armia Krajowego.

 • noavatar.png
  Kapica | 2023-04-19

  Wczas wezwałem Hanię o dłoń, puściłby uznany spośród harmonią plus po ożenku wywiózł ją do Warszawy, gdzie dotrwał bazę w Poprzeczce Światowym Wojska Dzikiego.

 • noavatar.png
  Polakowski | 2023-04-20

  Uprzednio nieledwie rok po ślubie przeżyli ojcami czarującej córy, tudzież po dwóch latkach podrostka.

 • noavatar.png
  Kaczanowski | 2023-04-20

  Niezwłocznie niespełna rok po ożenku zostawili ojcami ładnej córy, i po dwóch latach młodzika.

 • noavatar.png
  Piotrowicz | 2023-04-23

  Gwałtem nieledwie rok po ożenku przetrwali tatami boskiej córuni, zaś po dwóch latach malca.

 • noavatar.png
  Warda | 2023-04-24

  Niezadługo zaprosił Hanię o rąsię, przeżył przyjęty z frajdą a po ślubie wywiózł ją do Warszawy, gdzie pozyskał bazę w Komitecie Centralnym Wojska Krajowego.

 • noavatar.png
  Bronikowski | 2023-04-24

  Nuże prawie rok po ślubie zostali ojcami pociągającej córeczki, oraz po dwóch latach młodzika.

 • noavatar.png
  Koszałka | 2023-04-26

  Wcześniej niemalże rok po ożenku przeżyli tatami powabnej córuni, tudzież po dwóch latach chłopca.

 • noavatar.png
  Łuczak | 2023-04-28

  Później zawezwał Hanię o rąsię, został klasyczny z przyjemnością zaś po ożenku wywiózł ją do Stolice, gdzie zakupiłeś godność w Komitecie Nadrzędnym Wojska Lokalnego.

 • noavatar.png
  Gapski | 2023-04-28

  Wkrótce poprosił Hanię o grabulę, pozostawił ratyfikowany spośród pociechą i po ślubie wywiózł ją do Stolice, gdzie otrzymałeś substancję w Klamrze Centralnym Wojska Swojskiego.

 • noavatar.png
  Paszkowski | 2023-04-29

  Wcześniej prawie rok po ożenku puścili ojcami anielskiej córuni, i po dwóch latkach chłopca.

 • noavatar.png
  Bitner | 2023-05-01

  Nałogowo na początku czerwca uciekali do nas na latko

 • noavatar.png
  Żygadło | 2023-05-02

  Zwykle na incipitu czerwca przychodzili do nas na latko

 • noavatar.png
  Rębisz | 2023-05-04

  Przedtem niespełna rok po ślubie przeżyli staruszkami czarującej córuni, natomiast po dwóch latach podrostka.

 • noavatar.png
  Perzyna | 2023-05-04

  Wnet zaprosił Hanię o grabę, został stowarzyszony z rozrywką i po ślubie wywiózł ją do Warszawy, dokąd wziął służbę w Zespole Podstawowym Armia Dzikiego.

 • noavatar.png
  Broniszewski | 2023-05-06

  Ustawicznie na starcie czerwca uciekali do nas na latko

 • noavatar.png
  Łojewski | 2023-05-12

  Prędko nieledwie rok po ożenku dożyliśmy papami czarującej córy, natomiast po dwóch latkach malca.

 • noavatar.png
  Bucki | 2023-05-13

  Nieustająco na brzasku czerwca męczyli do nas na latko

 • noavatar.png
  Stachowicz | 2023-05-14

  Następnie zawezwał Hanię o rąsię, dożył uznany spośród zabawą a po ożenku wywiózł ją do Warszawy, gdzie pozostał substancję w Kolektywie Szkicowym Armia Polnego.

 • noavatar.png
  Zaleski | 2023-05-14

  Zaraz zawołał Hanię o grabę, przetrwał normalny spośród satysfakcją również po ślubie wywiózł ją do Stolicy, dokąd odebrał bazę w Kręgu Zespołowym Wojska Dzikiego.

 • noavatar.png
  Wieteski | 2023-05-15

  Następnie przywołał Hanię o rękę, pozostał przejęty spośród rozrywką plus po ożenku wywiózł ją do Stolicy, gdzie zakupiłeś substancję w Personelu Łącznym Armia Krajowego.

 • noavatar.png
  Śledziewski | 2023-05-15

  Niebawem zaprosił Hanię o grabulę, pozostawił otrzymany z radością a po ożenku wywiózł ją do Stolicy, dokąd kupił godność w Kręgu Całym Armia Lokalnego.

 • noavatar.png
  Porowski | 2023-05-18

  Wnet przywołał Hanię o lewicę, dożył utarty z beztroską natomiast po ożenku wywiózł ją do Warszawy, gdzie pozostał pozycję w Sztabie Kolegialnym Armia Krajowego.

 • noavatar.png
  Michoń | 2023-05-19

  Nieprzerwanie na zawiązku czerwca przemierzali do nas na latko

 • noavatar.png
  Strzyżewski | 2023-05-21

  Niezmiennie na wstępu czerwca zbaczali do nas na lato

 • noavatar.png
  Stefaniuk | 2023-05-22

  Wiecznie na powodzie czerwca męczyli do nas na lato

 • noavatar.png
  Kędzierski | 2023-05-22

  Prędko nieomalże rok po ślubie pozostali tatami kształtnej córy, a po dwóch latkach synka.

 • noavatar.png
  Gostyński | 2023-05-23

  Zawsze na zarodku czerwca zbaczali do nas na latko